Skip to main content

Jeansy męskie – jak je nosić?

Wszyscy je mamy w swoich szafach, ale czy wiemy, z czym je łączyć, aby stylizacja prezentowała się wyjątkowo? Na wstępie warto wspomnieć o początkach jeansów, ponieważ zapewne nie wszyscy wiedzą, że spodnie jeansowe powstały z myślą o robotnikach. Innymi słowy miała to być odzież robocza, ale bardzo szybko pojawiła się na ulicach, a potem na wybiegach.

Wszystko ze względu na to, że jeansy są bardzo wygodne, nie gniotą się, a poza tym są bardzo wytrzymałe. Obecnie spotkać się z nimi możemy nie tylko wtedy, gdy mówimy o modzie ulicznej, ale również tej casualowej, a nawet eleganckiej. Wszak jeansy męskie mogą być zestawiane z koszulą i eleganckimi półbutami. Jednak musimy mieć pewne wyczucie i świadomość tego, że np. nie wszystkie jeansy męskie można łączyć z koszulą. Te z obniżonym krokiem czy joggery niekoniecznie będą dobrym pomysłem. Je najlepiej wkładać do bardziej sportowych stylówek – z t-shirtem, bluzą i trampkami… Jeśli w naszej szafie znaleźć można tylko jeden fason jeansów, to czas to zmienić i odwiedzić sklep odzieżowy taki jak Top Secret.

Jeansy w wersji casualowej

O ile sportowy look z jeansami w roli głównej jest dość łatwo stworzyć, Wystarczy zwykły t-shirt, bluza z kapurem lub bez, sportowe obuwie i jesteśmy gotowi do wyjścia. Nieco trudniej jest, gdy jeansy męskie chcemy wykorzystać do bardziej formalnej stylizacji. Jak już wspomniano, jeansy można nosić z koszulą, a nawet marynarką. Warunek jest jednak taki, że będzie ona utrzymana w casualowym stylu, czyli np. z łatami na łokciach. Jeansy nie boją się konkurencji, dlatego możemy je łączyć z koszulą w kratę czy t-shirtem z printami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *