Skip to main content

Ramoneski męskie kurtkami ponadczasowymi

Ramoneski to od jakiegoś czasu bardzo popularne i jakże modne okrycia wierzchnie. Noszone są zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Ich ogromną zaletą jest to, że są ponadczasowe i można je zakładać do różnych stylizacji – casualowych, o charakterze sportowym, a także eleganckim. Ramoneski męskie dostępne są w wersji skórzanej, ale nie tylko. Co warto o nich wiedzieć i jaki był ich początek?

Skąd wywodzą się ramoneski męskie? 

Choć w dzisiejszych czasach producenci szyją bardzo eleganckie ramoneski męskie, to początkowo wcale się tak nie prezentowały. Bowiem swój początek wzięły z kurtek motocyklowych, które miały typowo ostry, można nawet rzec, że rockowy charakter. Pierwotnie, to czym wyróżniały się ramoneski, to suwak wszyty po skosie, ćwieki, rękawy z zamkami oraz pasek z klamrą, który służył do lepszego dopasowania kurtki. Na przestrzeni lat wiele się w tym temacie zmieniło, a to co pozostało niezmienne, to skośny suwak. Pozostałe elementy zostały złagodzone, aby ramoneska przybrała bardziej elegancki wygląd. Choć jeśli ktoś lubi wyrazisty look, to może postawić na ramoneskę z ćwiekami.

Ramoneski męskie, czyli kurtki przejściowe

Okrycia wierzchnie, jakimi są ramoneski męski doskonale sprawdzają się w okresach przejściowych, takich jak jesień oraz wiosna. Często są też wkładane w chłodniejsze letnie wieczory. Dlatego też warto zaopatrzyć się w taką praktyczną, a przy tym efektownie wyglądającą kurtkę. Tym bardziej, że jej zakup nie musi być wcale drogi…

Ramoneski nie tylko ze skóry

Skóra jest materiałem najbardziej trwałym i jeśli zainwestujemy w ramoneskę z naturalnej skóry, to zyskamy pewność, że będzie nam ona służyła przez lata. Jednak jeśli nie stać nas na taki wydatek, wtedy możemy nabyć ramoneskę ze skóry ekologicznej, która jest dużo tańsza i powinna się nienagannie sprawować przez kilka sezonów. Jeszcze inną propozycją na tanią ramoneskę jest kupno tej, która wykonana jest z zamszu.

Ramoneski męskie to stylowe i bardzo praktyczne okrycia, na które warto zwrócić uwagę poszukując nowej kurtki. Niektóre modele są nawet ocieplane, co sprawia, że można je nosić nawet zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *