Skip to main content

Spodenki męskie – jak je nosić z klasą?

Spodenki męskie przez długi czas uważane były za niegustowne i ich zakładanie zarezerwowane było wyłącznie na wakacyjne wyjazdy. Jednak wysokie temperatury, jakie panują latem sprawiają, że konieczność założenia długich spodni wiąże się czasami z dużym dyskomfortem. Dlatego też nie ma się czemu dziwić, że panowie decydują się na wyjście z domu w krótszej wersji spodni…

Spodenki męskie – długość ma znaczenie

Na to, czy będzie wyglądali stylowo w krótkich spodenkach, czy może niekoniecznie, wpływ ma ich długość. Otóż wychodząc na miasto i chcąc prezentować się z klasą mimo panujących upałów, powinniśmy założyć spodenki męskie do kolana. Dopuszczalne jest też to, że kończyły się pięć centymetrów prze lub za kolanem. Krótsza wersja, sięgająca do połowy uda z elegancją nie będzie już miała nic wspólnego i takie spodenki powinniśmy zarezerwować wyłącznie na plażę i spacery po nadmorskich kurortach.

Spodenki męskie i ich materiał

Abyśmy się nie pocili i było nam przewiewnie, najlepszym wyborem będą spodenki męskie z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Tworząc elegancką stylizację powinniśmy postawić na spodenki w jednolitym kolorze, choć niekoniecznie muszą być one na kant. A zależy nam na bardziej luźnym looku, to możemy połączyć spodenki do kolan jeansowe, np. z białym t-shirtem.

W pracy spodenkom mówimy NIE!

I choć krótkie spodenki męskie mogą być stylowe i eleganckie, to nawet jeśli będą miały kant, nie możemy udać się w nich do pracy. Mężczyzna, który ma w miejscu pracy krótkie spodenki traktowany jest mało poważnie, jego wizerunek w oczach współpracowników ulega pogorszeniu i ogólnie można mu przypisać brak wyczucia smaku. A zatem, takie spodenki możemy założyć na zakupy czy spotkanie ze znajomymi i wyglądać obłędnie, ale zdecydowanie nie powinniśmy pojawiać się w nich w pracy.

Krótkie spodenki męskie dostępne są w klasycznej wersji, jak i w fasonie typu slim fit. Przy czym te drugie są mocno dopasowane do ciała, przez co niekoniecznie mogą się sprawdzać podczas upałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *